Statuja e re e Ronaldos merr më qafë femrat

Statuja e re e Cristiano Ronaldos është vendosur në Madiera, qytetin ku ylli portugez ka lindur.

Më shumë se një statujë e zakonshme, ajo duket më tepër provokuese, pasi autori ka vënë në pah edhe organet gjenitale të lojtarit.

Kjo ka bërë që të mos mungojnë edhe pozat e çuditshme të cilat janë duke bërë xhiron e internetit.

Vajzat kryesisht janë ato që e kanë shfrenuar fantazinë para statujës së Ronaldos.

Për më tepër ndiqni pamjet e mëposhtme:

Edhe një pompë e benzinës në Kosovë, zbret me të madhe çmimin e naftës dhe benzinës

Ka vazhduar të bie çmimi i naftës nëpër pompa të benzinës që nuk janë të lidhura me kompanitë e mëdha që kanë arritur të mbajnë çmimin e lartë të naftës përmes marrëveshjeve kriminale. Edhe sonte një pompë e derivateve ka vendosu t’i ulë çmimet

Kompania “Eida- Patroni” ka vendosur të zbresë çmimin e naftës në 1.08 respektivisht në 1.10 cent . Kjo pompë ka marrë këtë vendim pasi kompanitë e mëdha kanë vendosur të mbajnë çmimin 30 centë më shtrenjtë pasi dyshohet se kanë marrëveshje kriminale për të përfituar sa më shumë në këtë kohë.

Një njoftimin që e ka bërë kjo kompani thuhet se oferta me çmimet nga 1.08 dhe 1.10 cent do të nis nga data 26 dhjetor i këtij viti.

Gjatë ditës se djeshme edhe disa kompani nga komuna të ndryshme të Kosovës e kanë ulur çmimin e derivateve.

Qe tre muaj çmimi i naftës në Kosovë vazhdon të mbetet 1 euro 20 cent. 30 cent më shtrenjtë se vendet e rajonit.

Po dyshohet se bizneset që merren me naftë kanë bërë marrëveshje të fshehtë.

Ndërkohë, prej dy muajsh, në tregun e Kosovës, çmimi i naftës e benzinës është 30 centë më i lartë se në rajon.

Gjyste Vulaj veshur si ‘nanadimreshë’ tejet provokuese, ekspozon me shumë se që duhet

Këngëtarja Gjyste Vulaj ka vite që është pjesë e skenës muzikore, shkruan GazetaBlic.

Meqë mbrëmë kanë qenë Krishtlindjet, Vulaj ka sjell disa imazhe dhe video nga performanca e saj e veshur si ‘nënadimreshë‘.

Si çdoherë ajo ka ditur të provokoj duke i vënë në pah linjat e saj trupore.

Me disa foto dhe video të publikuara ajo ka mahitur me dukjen, pavarësisht moshës së saj.

Shikojeni fotot dhe videot:

Schumchaer çohet nga koma, tani është në këmbë

Më 29 dhjetor mbushen 5 vjet që nga aksidenti i tmerrshëm që Michael Schumacher pësoi në një pistë skish duke u “zhdukur” praktikisht nga vëmendja publike.
Më 29 dhjetor mbushen 5 vjet që nga aksidenti i tmerrshëm që Michael Schumacher pësoi në një pistë skish duke u “zhdukur” praktikisht nga vëmendja publike.

Që prej asaj dite të errët për familjen dhe miliona mbështetës të 7-herë kampionit të Formula 1, shumë gjëra kanë ndodhur. Lewis Hamilton ka thyer rekordin e gjermanit për pole position në karrierë, 83 me 68.

Megjithatë, ish-piloti i Benetton, Ferrari dhe Mercedes mbetet në avantazh për sa i përket garave të fituara (91 me 73) dhe titujve kampion (7 me 5).

Tifozi i tij i zellshëm, Sebastian Vettel, ka ndjekur gjurmët e tij te Ferrari por nuk ka mundur të përsëri suksesin e tij.

Madje edhe djali i tij Mick, i cili ishte vetëm 14 vjeç kur babai u aksidentua, tashmë është kampion i Formula 3 dhe premton të ndjekë gjurmët e Shumacher në Formula 1.

Por edhe pse deri tani pak është folur për rikuperimin e gjermanit, “Daily Mail” raporton se Schumi ka bërë përmirësime në javët e fundit e madje është çuar në këmbë, nuk qëndron më i shtrirë në krevat dhe nuk mbijeton më vetëm falë pajisjeve.

Gjithsesi, trajtimi të cilit po i nënshtrohet kushton më shumë se 55 000 euro në javë dhe përkundër asaj që është raportuar muaj më parë, ai vazhdon të qëndrojë në shtëpinë e tij në Galand të Zvicrës dhe nuk është transferuar në Majorka.

Apel mërgimtarëve të Kosovës: Mos ejani nëpër Serbi për festat e fundvitit, ja arsyeja?!

Shumica e tyre për të ardhur në Kosovë kalojnë nepër Serbi, por kjo nuk është shumë e dëshirueshme të ndodh edhe kësaj here.Kanë mbetur edhe pak ditë kur edhe hyjmë në vitin e ri 2019-të. Tanimë shumë mërgimtarë ia mësyjnë vendlindjes së tyre, për festat e fundvitit.Shumica e tyre për të ardhur në Kosovë kalojnë nepër Serbi, por kjo nuk është shumë e dëshirueshme të ndodh edhe kësaj here.

Mërgimtarët e Kosovës, do të bënin mirë të vinin në ndonjë rrugë alternative pa kaluar nepër Serbi, sepse kështu do të dobësohej edhe më shumë Serbia.Sipas kësaj harte që po e shihni më lartë, nëse bojkotni rrugët e Serbisë për të ardhur në Kosovë dhe zgjidhni rrugën për Mal të Zi e Shqipëri, distancak kohore do të jetë rreth 50 minuta më shumë. Këta minuta nuk janë shumë që të bojkotohet Serbia.

Duke injoruar kufinjtë serbë, qytetarët e Kosovës nuk do të blenin naftë, ose gjëra tjera brenda territorit të Serbisë, gjë që do ta ulte edhe më shumë ekonominë e Serbisë, pas vendosjes së taksës 100% nga Qeveria e Kosovës.

Lekaj tregon se a do të bëhej ushtria po të mos ishte kryeministër Ramush Haradinaj

Pal Lekaj mendon se vendosmëria e kryeministrit Ramush Haradinaj ka bërë që qytetarët e Kosovës t’i gëzohen sot formimit të ushtrisë së Kosovës.
Duke kujtuar të kaluarën dhe tentativat e dështuara për formim të ushtrisë, Lekaj e lë meritor Haradinajn për transformimin e FSK’së.

“Ju e dini se ka pasur tentativa për formimin e ushtrisë që nuk kanë përfunduar me sukses. Në këtë drejtim Haradinaj e ka bërë më të mirën të mundshme duke i koordinuar punët me vendorët dhe ndërkombëtarët”, shpjegoi Lekaj në emisionin DPT te Fidani në T7.

“Guximi dhe komunikimi me të tjerët ka bërë që sot ushtria të votohet prej 107 deputetëve. Për herë të parë deputetët kanë votuar unanimisht”, tha Lekaj.

“Po mos të ishte guximi i Haradinajt sot nuk do të dilte në Kuvend votimi i ushtrisë’, shtoi tutje ai.

Sot Kuvendi i Kosovës ka miratuar tri projektligjet e FSK’së që mundësuan formimin e ushtrisë.

Deputeti që ofroi dorëheqje pas formimit të Ushtrisë

Nga sot, jam i gatshëm të jap edhe dorëheqje. Misioni jem përfundon me bërjen e ushtrisë së Kosovë, ka thënë deputeti Haxhi ShalaHaxhi Shala nuk do ta harrojë kurrë datën 14 dhjetor.Madje ai e konsideron vetën me shumë fat, që kjo datë e zuri atë si kryetar të Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri e Mbikëqyrje të FSK-së.

Kjo pasi që atij i ra hise, që të prezantojë tri projektligjet, që Forcës së Sigurisë i dhanë mandat ushtarak.Shala, tashmë është i gatshëm ta lë detyrën e deputetit.“Nga sot, jam i gatshëm të jap edhe dorëheqje. Misioni jem përfundon me bërjen e ushtrisë së Kosovë, Haxhi Shala – Kryetar i Komisionit për Mbikëqyrje të FSK-së.

E shumë i emocionuar me atë se çfarë ndodhi në Kuvend, është edhe kryeministri Ramush Hardinaj.Ish komandanti i UCK-së për Dukagjin, tha se Ushtria e Kosovës është e të gjitha komuniteteve që jetojnë në shtetin më të ri në Evropë.

“Kjo është ushtri e paqes, është ushtri e shqiptarve e serbve të kosovës e të gjithëve që jetojnë në Kosovë, është partnere”.Por, pavarësisht kësaj Haradinaj zgjodhi të citojë një zyrtar të fuqishëm amerikan, për të treguar karakterin luftarak të FSK-së.“Gjenerali Matis e ka një thanje për marinsat po ska edhe armik ma të keq…njëjtë është edhe për FSK”.E para gazetarëve doli edhe lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti.Edhe ky u duk i gëzuar me transformimin e FSK-së, ndërsa tha se partia e tij kontribuoj shumë me amendamente në këto ligje.Përmendi amendamentin ku përmendet sovraniteti i Kosovës dhe amendamentin tjetër, ku është hequr kufizimi prej 5 mijë ushtarësh për FSK-në.“Kemi fitu ministrinë e mbrojtejs, është avancue forca e sigurisë së Kosovës, drejt ushtrisë së shteti. Është e domosdoshme këtë avancim formal e juridik, ta përcjellim edhe me përkushtim buxhetor, ta ngrimism edhe kapacitentin vetëmbrojtës”.E pak fjalë tha edhe kreu i Kuvendit, Kadri Veseli.Ky tha se ushtria e Kosovës, do të jetë partner i aleatëve ndërkombëtar.“Kemi kriju ushtrin e partneritet me NATO i flënderojë Amerikën, ushtria e Kosovës do të jetë ushtria e partneriteti”.Veseli, kërkojë angazhim nga të gjithë që Forca e Sigurisë së Kosovës të plotësojë mandatin e dhënë me këto tri ligje, të votuar në Kuvendin e Kosovës.

Reja e Sali Berishës e nxehtë’ në imazhet e fundit nga shtrati!

Armina Mevlani është njëra nga modelet e njohura shqiptare

Ajo njëherësh është edhe gruaja e djalit të Sali Berishës, Shkelzenit.

Armina, është aktive në rrjete sociale e cila ndan postime të ndryshme.

Së fundi, ajo ka publikuar një imazh në llogarinë e saj në ‘Instagram, ku shihet e veshur me kostumin e zi kombinuar me korsenë dhe këpucët e zeza.

Ajo duket tejet e zjarrtë me dukjen e saj, pasi që ajo shpesh shfaqet edhe provokuese.

Shikojeni fotot e saj:

10 fakte të pabesueshme rreth Kim Jong-un

Nuk ka shumë informacione rreth diktatorit më të ri të botës. Ai nuk flet shumë rreth jetës së tij personale dhe as s’mund të gjesh shumë gjëra në biografinë e tij zyrtare.

Mundësia e vetme që të gjeni diçka rreth këtij njeriu është të lexoni atë çfarë gazetarët shkruajnë ose të lexoni raportet nga inteligjenca Jug Koreane.

Ne kemi gjetur disa fakte interesante rreth politikanit më të paparashikueshëm të historisë moderne. Ndoshta nuk është edhe aq i frikshëm ky njeri?

1. Data e tij e lindjes është e panjohur

Kim Jong-un u lind më 8 janar ose 6 korrik, 1982, ose 1983. Ose ndoshta 1984. Pse është kaq mister kjo? Thuhet se lideri dëshiron të duket më i vjetër dhe më i pjekur, kështu që viti zyrtar i lindjes është 1982. Por inteligjenca Jug Koreane thotë se Kim Jong-un ka lindur dy vite më vonë.

Sidoqoftë, ai është një nga liderët më të rinj në botë, transmeton Gazeta Express.

2. Fëmijëria e tij është një mister

Ky njeri nuk dëshiron të publikojë as fotografi të fëmijërisë së tij. Megjithatë, më 2014, kjo foto dhe disa të tjera u shfaqën në një ekran gjatë një tubimi të madh ushtarak në Kore të Veriut. Këto u shfaqën si foto të liderit kur ai ishte i ri, por askush nuk e di nëse janë vërtetë të tijat.

3. Ai i zgjedh vajzat për një bend lokal të popit

Ka muzikë pop në Kore të Veriut, por nuk është e njëjtë me atë që ne e njohim. Për shembull, në vend të muzikantëve me flokë të gjata që zakonisht këngëtarët i kanë në bendet e tyre, bendet e Koresë së Veriut kanë orkestra ushtarake. Në spote, ata duhet të tregojnë mirë se si jetojnë njerëzit në Kore të Veriut.

Një nga bendet më të famshme të vajzave në Kore të Veriut është “Moranbong”. Thuhet se vetë lideri i zgjodhi ato për bendin.

4. Ai ka disa tituj të ndryshëm

Natyrisht, “Lideri Kryesor i Republikës Popullore Demokratike të Koresë, Udhëheqësi i Partisë, dhe Popullit” janë titujt e tij që njihen, por ka edhe disa të tjerë. Si:

“Fillimi i Ri”, “Shoku i Shkëlqyer”, “Gjeniu”, “Marshalli i Koresë së Veriut”. Përveç kësaj, ky njeri është i diplomuar në fizikë në Universitetin e Kim II-sung dhe në ekonomi në një universitet privat në Malajzi, transmeton Gazeta Express.

5. Ai u shkollua në Zvicër duke përdorur një emër tjetër

Në një shkollë shumë prestigjioze afër Bernit, Zvicër, ishte një nxënës nga Koreja e Veriut nga viti 1998 deri më 2000. Ai ishte regjistruar si anëtar i ambasadës. Ai nuk tregoi kurrë se si ishte emri i tij i vërtetë. Është e vështirë të thuhet nëse ai ishte me të vërtetë lideri i Koresë së Veriut vetëm duke e shikuar në këtë foto. Por njerëzit që mësuan me të janë absolutisht të sigurt se ai ishte vetë Kim Jong-un. Ata e kujtojnë atë si njeri qesharak dhe se ishte më i interesuar në sport sesa në politikë. Dhe nuk ishte nxënës i mirë.

6. Ai e adhuron basketbollin dhe është shok me Dennis Rodman

Të njëjtit shokë të klasës thonë se në rininë e tij, Kim Jong-un e vizatonte yllin e basketbollit Michael Jordan. Dhe është e vërtetë se ai e adhuron basketbollin. Më 2013, ai madje u takua me Dennis Rodman dhe ia tregoi atij ishullin e tij privat. Pavarësisht dallimeve të mëdha mes këtyre dy njerëzve, ata u bënë shokë. Dennis thotë: “Ndoshta ai është psikopat, por nuk e kam vërejtur fare”.

7. Ai buzëqeshë dhe qeshë në çdo foto

Shikoni disa foto të politikanit që frikëson shumë shtete. Ky është ai në Kodrën Paektu.

Këtu po provon disa raketa taktike.

Këtu po mbjell pemë me studentë.

Mund të duket pak e çuditshme që lideri i një vendi kaq serioz të buzëqeshë kaq shumë, por kjo bëhet për një arsye. Kim Jong-un duhet t’ia demonstrojë popullit se ai është personifikimi i lumturisë.

8. Ai ka një stil flokësh “hipi” 

Është qesharake, por stili i tij i flokëve nuk është i çuditshëm. Në fakt, ky është thjeshtë një stil flokësh ushtarak. Mund ta shihni një stil të tillë edhe te Brad Pitt në filmin Fury dhe miliona hipsterë nëpër botë.

Madje, thuhet se ai nuk iu beson berberëve dhe i prenë flokët vetë.

9. Ai s’ka nevojë të shkojë në banjo

Të paktën, kjo është ajo çfarë njerëzit në Kore të Veriut besojnë. E njëjta mund të thuhet edhe për babin e tij, Kim Jong-il (mund të lexoni për të në biografinë e tij zyrtare).

10. Nëse Kim Jong-un do të humbte peshë, do të dukej kështu:

Cilat nga këto fakte ju dukën më të çuditshme? Na tregoni në komente!

Dhurata Ahmetaj tejet provokuese, ekspozon krejtësisht gjoksin!


Këngëtarja Dhurata Ahmetaj është njëra nga këngëtaret e estradës kosovare e cila ka fansa të shumtë të cilët e duan, shkruan GazetaBlic.

Ajo ndan me ta postime të ndryshme në rrjete sociale.

Në llogarinë e saj ‘Instagram‘, ajo ndan imazhe të shumta.

Këtë herë ajo ka befasuar me një postim, është shfaqur provokuese.

E veshur me një fustan të bardhë, të hapur në pjesën e sipërme ajo ka ekspozuar gati gjithë gjoksin e saj gjë që rrallë herë e bën Dhurata.

Shikojeni foton:

Ndryshe, projekti i fundit i këngëtares është ‘A po vjen’./G