fbpx
SHBA dhe Turqia arrijnë marrëveshje për armëpushim në Siri

SHBA dhe Turqia arrijnë marrëveshje për armëpushim në Siri

    18 Oct 2019

Presidenti Donald Trump tha të enjten se ishte kërcënimi i tij me sanksione ndaj...

Turqia fillon sulmet ajrore në veri të Sirisë

Turqia fillon sulmet ajrore në veri të Sirisë

    09 Oct 2019

Aeroplanët luftarak turq kanë nisur bombardimin në veri-lindje të Sirisë në fillimin e një...