fbpx
Ndarja e ulëseve në Kuvendin e Kosovës sipas votave të numëruara deri tani

Ndarja e ulëseve në Kuvendin e Kosovës sipas votave të numëruara deri tani

    29 Oct 2019

Ndarja e ulëseve në Kuvendin e Kosovës sipas votave të numëruara deri tani Pas...

PDK-ja thotë se aktivistë të VV-së kanë sulmuar veprimtarin e kësaj partie në Ferizaj, Jakup Sabedinin

PDK-ja thotë se aktivistë të VV-së kanë sulmuar veprimtarin e kësaj partie në Ferizaj, Jakup Sabedinin

    29 Oct 2019

Dega e PDK-së në Ferizaj ka thënë se të shtunën e kaluar aktivistë të...

Konjufca i kënaqur me dinamikën e formimit të koalicionit LVV-LDK

Konjufca i kënaqur me dinamikën e formimit të koalicionit LVV-LDK

    29 Oct 2019

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, është shprehur i kënaqur nga takimi i sotshëm...

Numërohen të gjitha votat me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta

Numërohen të gjitha votat me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta

    26 Oct 2019

Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, pas numërimit të këtyre votave, Lëvizja Vetëvendosje prinë me...

Nis takimi LVV-LDK

Nis takimi LVV-LDK

    23 Oct 2019

Në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje ka nisur takimi mes grupeve punuese LVV-LDK. Të këtë...

LDK ndal negociatat me LVV, vazhdojnë pas certifikimit të rezultatit zgjedhor

LDK ndal negociatat me LVV, vazhdojnë pas certifikimit të rezultatit zgjedhor

    11 Oct 2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur të premten që ti pezullojë negociatat me LVV...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me VV

Vjosa Osmani pranon koalicionin me VV

    09 Oct 2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani me anë...

Kurti shpall fitoren e VV-së

Kurti shpall fitoren e VV-së

    06 Oct 2019

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje shpalli sonte fitoren e partisë së...