fbpx
Konjufca i kënaqur me dinamikën e formimit të koalicionit LVV-LDK

Konjufca i kënaqur me dinamikën e formimit të koalicionit LVV-LDK

    29 Oct 2019

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, është shprehur i kënaqur nga takimi i sotshëm...

Numërohen të gjitha votat me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta

Numërohen të gjitha votat me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta

    26 Oct 2019

Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, pas numërimit të këtyre votave, Lëvizja Vetëvendosje prinë me...

Nis takimi LVV-LDK

Nis takimi LVV-LDK

    23 Oct 2019

Në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje ka nisur takimi mes grupeve punuese LVV-LDK. Të këtë...

VV dhe LDK takohen për harmonizim të programeve

VV dhe LDK takohen për harmonizim të programeve

    18 Oct 2019

Grupi punues i Vetëvendosjes ka takuar grupin punues të LDK-së, në selinë qendrore të...

LDK ndal negociatat me LVV, vazhdojnë pas certifikimit të rezultatit zgjedhor

LDK ndal negociatat me LVV, vazhdojnë pas certifikimit të rezultatit zgjedhor

    11 Oct 2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur të premten që ti pezullojë negociatat me LVV...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me VV

Vjosa Osmani pranon koalicionin me VV

    09 Oct 2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani me anë...

Osmani thotë se duhen numëruar të gjitha votat për të diturin fituesin e zgjedhjeve

Osmani thotë se duhen numëruar të gjitha votat për të diturin fituesin e zgjedhjeve

    06 Oct 2019

Vjosa Osmani, kandidatja për kryeministër nga LDK tha se duhet të pritet që të...

LDK denoncon sulmin ndaj vëllait të kryetarit të LDK-së në Mitrovicë nga zyrtari i PDK-së

LDK denoncon sulmin ndaj vëllait të kryetarit të LDK-së në Mitrovicë nga zyrtari i PDK-së

    06 Oct 2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar sot se vëllai i kryetarit të degës së...