fbpx
Numërohen të gjitha votat me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta

Numërohen të gjitha votat me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta

    26 Oct 2019

Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, pas numërimit të këtyre votave, Lëvizja Vetëvendosje prinë me...

Janë rinumëruar 352 vendvotime, procesi përfundon brenda tri-katër ditëve

Janë rinumëruar 352 vendvotime, procesi përfundon brenda tri-katër ditëve

    21 Oct 2019

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate është duke vazhduar rinumërimi i vendvotimeve të cilat...

Votat e diasporës barten te Qendra e Numërimit

Votat e diasporës barten te Qendra e Numërimit

    14 Oct 2019

Mbi 15 mijë e 500 zarfe ku gjenden votat e diasporës sot po zhvendosen...

KQZ vendos për rinumërimin e 303 vendvotimeve

KQZ vendos për rinumërimin e 303 vendvotimeve

    09 Oct 2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e...

Informohuni për rezultatin preliminar të zgjedhjeve në këtë link

Informohuni për rezultatin preliminar të zgjedhjeve në këtë link

    06 Oct 2019

Janë mbyllur të gjitha qendrat e votimit për zgjedhjet e sotme të parakohshme për...

Votimet në Kosovë arrijnë 29.28 për qind deri në ora 15

Votimet në Kosovë arrijnë 29.28 për qind deri në ora 15

    06 Oct 2019

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, përmes një konference për media ka thënë se deri...

Kosova në heshtje zgjedhore

Kosova në heshtje zgjedhore

    05 Oct 2019

Kosova tanimë është në heshtje zgjedhore deri të dielën kur edhe mbyllën vendvotimet. Partitë...

Kanë arritur mbi 8 mijë fletëvotime nga diaspora

Kanë arritur mbi 8 mijë fletëvotime nga diaspora

    04 Oct 2019

​Deri më datën 3 tetor në Prishtinë kanë arritur 8 mijë e 133 pako...

Votimi përmes postës mbyllet me 5 tetor

Votimi përmes postës mbyllet me 5 tetor

    04 Oct 2019

Sot është dita e parafundit që aplikuesit e regjistruar të votojnë përmes postës. Saktësisht,...