fbpx
Al-Bagdadi, lideri i ISIS-it zihet ngushtë, vret veten dhe tre fëmijët

Al-Bagdadi, lideri i ISIS-it zihet ngushtë, vret veten dhe tre fëmijët

    28 Oct 2019

Presidenti Donald Trump njoftoi të dielën në mëngjes në një adresim televiziv nga Shtëpia...

SHBA dhe Turqia arrijnë marrëveshje për armëpushim në Siri

SHBA dhe Turqia arrijnë marrëveshje për armëpushim në Siri

    18 Oct 2019

Presidenti Donald Trump tha të enjten se ishte kërcënimi i tij me sanksione ndaj...

Trump i thotë Erdoganit: “Mos u bëjë budalla”

Trump i thotë Erdoganit: “Mos u bëjë budalla”

    17 Oct 2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump i ka dërguar një letër Presidentit të Turqisë, Recep...

Qëndrimi i Kurtit në takim me emisarin amerikan

Qëndrimi i Kurtit në takim me emisarin amerikan

    09 Oct 2019

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është...