Kurti-Rama takim disa orësh

October 26, 2019 Media 0

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti është takuar me kryeministrin shqiptar Edi Rama, në Tiranë. Edhe pse nuk kanë […]

Kurti shpall fitoren e VV-së

October 6, 2019 Media 0

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje shpalli sonte fitoren e partisë së tij në zgjedhjet parlamentare 2019. Kurti tha se qysh nesër do […]