fbpx
Takohen Albin Kurti e Vjosa Osmani

Takohen Albin Kurti e Vjosa Osmani

    30 Oct 2019

Albin Kurti e Vjosa Osmani janë takuar gjatë ditës së sotme. Kandidati për kryeministër...

Kurti thotë se nuk e ka prioritet shkarkimin e Thaçit, por bën mirë të dorëhiqet

Kurti thotë se nuk e ka prioritet shkarkimin e Thaçit, por bën mirë të dorëhiqet

    27 Oct 2019

Kryetari i Vetëvendosjes dhe njëherësh kandidati për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk...

Kurti: Shqipëria nuk e përkrah shkëmbimin e territoreve mes Kosovës e Serbisë

Kurti: Shqipëria nuk e përkrah shkëmbimin e territoreve mes Kosovës e Serbisë

    26 Oct 2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur në Tiranë se është i bindur...

Kurti-Rama takim disa orësh

Kurti-Rama takim disa orësh

    26 Oct 2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti është takuar...

Kurti dhe Osmani përfundojnë takimin e parë

Kurti dhe Osmani përfundojnë takimin e parë

    10 Oct 2019

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kanë përfunduar takimin e parë të enjten për të...

Qëndrimi i Kurtit në takim me emisarin amerikan

Qëndrimi i Kurtit në takim me emisarin amerikan

    09 Oct 2019

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është...

Grenell takon Kurtin, Mustafën e Osmanin

Grenell takon Kurtin, Mustafën e Osmanin

    09 Oct 2019

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell...

Kurti takohet me Ambasadorin Amerikan

Kurti takohet me Ambasadorin Amerikan

    08 Oct 2019

Fituesi i zgjedhjeve paralamentare të 6 tetorit, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin e...

Kurti shpall fitoren e VV-së

Kurti shpall fitoren e VV-së

    06 Oct 2019

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje shpalli sonte fitoren e partisë së...