fbpx
Zyrtare: UEFA merr vendim për Manchester Cityn

Zyrtare: UEFA merr vendim për Manchester Cityn

  13 Jul 2020

Apeli në UEFA ia ka pranuar ankesën Manchester Cityt dhe skuadra e Guardiolës do të luaj në Evropë sezonin e ardhshëm.

Skuadra e Premierligës është dënuar me vetëm 10 milionë euro për shkeljet që janë gjetur.

Muaj më parë, City ishte dënuar me dy vite mospjesëmarrje në garat evropiane.