fbpx
Zidane zbulon tre emrat e mëdhenj që do të largohen nga Reali

Zidane zbulon tre emrat e mëdhenj që do të largohen nga Reali

  08 May 2019

Zinedine Zidane i ka thënë Gareth Bale, Marcos Llorente dhe Dani Ceballos se të gjithë do të largohen nga Bernabeu në dritaren e transferimit të kësaj vere.

E ardhmja e Bale ka qenë subjekt i shumë spekulimeve në javët e fundit, me atë të Uellsianit që lufton për formën gjatë gjithë fushatës së 2018-19, përcjell ORAinfo.

29-vjeçari thuhet se është thënë personalisht nga Zidane se ai do të jetë në dispozicion për transferim këtë verë, ndërsa sipas Marca, francezi dha të njëjtat lajme për Llorente dhe Ceballos.

Llorente bëri 20 paraqitje për Los Blancos, por lëndimet kanë dëmtuar sezonin 2018-19 dhe spanjollët tani mund të jenë në lëvizje.

Ndërkaq, Ceballos, ka luftuar për disa minuta që kur Zidane u kthye për magjinë e tij të dytë menaxheriale në Bernabeu dhe West Ham United kanë qenë të kredituar me një interes për të./

SORIA, SPAIN – JANUARY 04: Borja Mayoral of Real Madrid celebrates with Achraf Hakimi after scoring his team’s 3rd goal during the Copa del Rey match between Numancia and Real Madrid at Nuevo Estadio Los Pajarito on January 4, 2018 in Soria, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)