fbpx
UEFA e cakton vendin se ku do të zhvillohet finalja e Superkupës së Evropës

UEFA e cakton vendin se ku do të zhvillohet finalja e Superkupës së Evropës

  04 Jun 2021

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA e ka caktuar vendin se ku do të luaj finalja e Superkupës së Evropës.

Ndeshja mes Chelseat dhe Villarrealit do të zhvillohet në stadiumin ‘Windsor Park’ në Belfast të Irlandës së Veriut.

Fituesi i UEFA Champions League dhe ai i UEFA Europa League do të takohen njëri me tjetrin më 11 gusht.