fbpx
Lajm i mirë për Real Madridin, ky lojtar merr vendimin e madh

Lajm i mirë për Real Madridin, ky lojtar merr vendimin e madh

  10 May 2019

Mesfushori spanjoll Isco e ka hedhur poshtë ofertën e Juventusit, sepse dëshiron të qëndrojë në Real Madridit, sipas El Chiringuito.

Për të ardhmen e 27-vjeçarit është përfolur shumë në vitin e fundit, për shkak se nuk parapëlqehej, sidomos nga ish-trajneri Santiago Solari, transmeton Gazeta Express.

Por, tani, me kthimin e Zinedine Zidane, duhet se Isco dëshiron t’i tregojë vlerat dhe të vazhdojë me klubin madrilen.

Juventusi e kishte përcjell nga afër situatën e spanjollit, por është refuzuar në përpjekje për ta transferuar atë në verë

SORIA, SPAIN – JANUARY 04: Borja Mayoral of Real Madrid celebrates with Achraf Hakimi after scoring his team’s 3rd goal during the Copa del Rey match between Numancia and Real Madrid at Nuevo Estadio Los Pajarito on January 4, 2018 in Soria, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)