fbpx
Kërkohet nga të gjithë, Benfica merr vendimin për Joao Felix

Kërkohet nga të gjithë, Benfica merr vendimin për Joao Felix

  10 May 2019

Lajme të këqija për Juventusin dhe për të gjithë skuadrat e mëdha që janë të interesuara për talentin portugez Joao Felix.

Benfica, në fakt gjeti marrëveshjen me agjentin e lojtarit, Jorge Mendes, për një kontratë të re, e cila do ta blindonte atë nga ofertat që vijnë nga klubet e mëdha shkruan Albeu, përcjellë GazetaBlic.

Lajmi raportohet nga “Calciomercato.com”, ndërsa në media u përfol se Juventusi është shumë pranë Felix kjo për asysen e thjeshtë se lojtari ka agjent Jorge Mendes.

Ky i fundit ka mardhënje mjaft të mira me Juventusin për shkak se afroi sezonin e kaluar Cancelon dhe Ronaldon të cilët Mendes i menaxhon vetë.