fbpx
Inter largon këtë super mesfushor

Inter largon këtë super mesfushor

  15 May 2019

Inter ka vendosur të shesë mesfushorin, Matias Vecino në merkaton e verës.Vecino iu bashkua Interit nga Fiorentina dy vjet më parë dhe ka luajtur rol të madh në ndeshje kyçe të skuadrës së Spallettit, përcjell GazetaBlic.

Megjithatë, Calciomercato.com pretendon se Nerazzurrët nuk janë të kënaqur me kontributin e tij të përgjithshëm dhe mund të largojnë atë në merkaton e ardhshme.

Interi gjithashtu ka vendosur edhe çmimin e tij dhe kërkon rreth 30 milionë për shërbimet e uruguajanit.Interi ka paguar 24 milionë euro për të nënshkruar me 27-vjeçarin./GazetaBlic/