fbpx
E pabesueshme, Zidane do të jetë trajneri i ri i gjigantit Evropian

E pabesueshme, Zidane do të jetë trajneri i ri i gjigantit Evropian

  25 Dec 2021

Zinedine Zidane do të jetë trajneri i ardhshëm i PSG-së. Edhe pse prioriteti i tij ishte të merrte skuadrën e Francës, fakti i të qenit i papunë prej më shumë se një viti e ka bërë atë të vlerësojë pozitivisht propozimin e klubit francez, me të cilin do të kishte avancuar një marrëveshje.

Ish-lojtari i Real Madridit do të jetë zëvendësuesi i Pochettino, i cili do të jetë me fat nëse arrin të përfundojë sezonin.

Disa lojtarë duan që ai të largohet dhe Leonardo, drejtori sportiv, gjithashtu. Herën e parë që diçka nuk shkon sipas planit, ai do të sakrifikohet për të shpallur Zizoun.

Kushdo që të ishte trajner i klubit Chamartín dhe një nga futbollistët më të suksesshëm në histori, do të kishte menduar të shtonte një nga ish-nxënësit e tij, Karim Benzema, në projektin e tij. Sulmuesi ishte gjithmonë syri i tij i djathtë te Real Madrid dhe PSG nuk e ka fshehur kurrë dëshirën për të nënshkruar me të, veçanërisht tani që ai është sërish “9” i Francës. Nëse Mbappe largohet, skuadra pariziene do të tentojë ta nënshkruajë dhe me Zidane në pankinë duket një opsion më se i realizueshëm.

Padyshim që para mediave ndërkombëtare dhe para tifozëve të tij, PSG do ta zbuste goditjen për shkak të largimit të Mbappe, me një top trajner dhe nënshkrimin e një prej sulmuesve më të shquar të futbollit botëror.

Tani mbetet për t’u parë se çfarë kërkon Florentino Pérez nga Al Khelaïfi për largimin e francezit, i cili kujtojmë se ka një kontratë në fuqi deri në vitin 2023, domethënë do t’i kishte mbetur edhe një vit për të tentuar ta nënshkruajë verën e ardhshme.

MADRID, SPAIN – SEPTEMBER 08: Head coach Zinedine Zidane of Real Madrid looks on during a training session at Valdebebas training ground on September 8, 2017 in Madrid, Spain. (Photo by Angel Martinez/Real Madrid via Getty Images)