fbpx
E kërkon Barcelona, kjo është përgjigja e trajnerit të Ajax

E kërkon Barcelona, kjo është përgjigja e trajnerit të Ajax

  15 May 2019

Trajneri i Ajax, Erik ten Hag, tha të martën në konferencë për shtyp para ndeshjes finale të kampionatit kundër De Graafschap, se është kënaqur me interesimin e skuadrave si Barcelona, Bayern Munich dhe Chelsea për shërbimet e tij.

Ten Hag, ka fituar respektin e të gjithëve këtë sezon me skuadrën e tij, Ajax, ku arritën deri në finale të Ligës së Kampionëve.

“Duke qenë i lidhur me klubi si Chelsea, Barcelona dhe Bayern Munich, është diçka e bukur”, ka deklaruar Ten Hag.

“Por unë kam një kontratë me Ajax dhe ndihem mirë këtu”.

“Nuk jam duke menduar largimin tani”.