fbpx
De Ligt tek Barcelona – Ja cili klub anglez po e kërkon holandezin

De Ligt tek Barcelona – Ja cili klub anglez po e kërkon holandezin

  15 May 2019

Një mori klubesh janë të prirur që të firmosin me kapitenin e Ajaxit, Matthijs de Ligt.De Ligt – si 19 vjeçar, luajti një rol kyç për skuadrën e Ajaxit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve dhe me këtë tregoi se nuk do të largohet nga Holanda, shkruan GazetaBlic.

Kur u pyetën nëse ai kishte marrë një vendim për fundjavën e tij të ardhshme, holandezi pranoi: “Ka pasur biseda, por ende nuk ka marrëveshje”.

Besohet se Barcelona është udhëheqëse e garës për të nënshkruar adoleshentin – ndonëse përfshirja e agjentit të tij Mino Raiola – i cili është ndaluar nga autoritetet spanjolle – mund të ketë ndikim.

Mundo Deportivo raporton se De Ligt do të ulet me agjentin e tij dhe do të vlerësojë të gjitha mundësitë e tij pas ndeshjes finale të sezonit të Ajaxit kundër De Graafschap këtë fundjavë.Çuditërisht, ato oferta vijnë nga skuadrat më të mira në Evropë – Juventus, Saint-Germain, Bayern Munich dhe Manchester City.

/GazetaBlic/