fbpx
LAJMI I FUNDIT: Ramush Haradinaj nesër udhëton për në SHBA, kjo është arsyeja

LAJMI I FUNDIT: Ramush Haradinaj nesër udhëton për në SHBA, kjo është arsyeja

    05 May 2022

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, të premten, më 6 maj, do të udhëtojë për...

Kurti bisedon dy orë me avokatët e Thaçit, Veselit, Selimit e të tjerëve, kjo është arsyeja

Kurti bisedon dy orë me avokatët e Thaçit, Veselit, Selimit e të tjerëve, kjo është arsyeja

    03 May 2022

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar sot një bisedë dy orëshe...

LAJMI I FUNDIT: Konfirmohet takimi i Lajçakut me Kurtin dhe Vuçiqin, ja në cilin shtet do të mbahet takimi

LAJMI I FUNDIT: Konfirmohet takimi i Lajçakut me Kurtin dhe Vuçiqin, ja në cilin shtet do të mbahet takimi

    02 May 2022

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Çështje të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka konfirmuar...

DOKUMENT| Hapet një bankë e re në Kosovë, këta janë aksionarët

DOKUMENT| Hapet një bankë e re në Kosovë, këta janë aksionarët

    01 May 2022

Sektorit bankar në Kosovë po i shtohet edhe një bankë e re. Kjo bankë...

Ndodh edhe kjo: Pronari e dëbon klientin nga moteli i tij në Mitrovicë, kjo është arsyeja

Ndodh edhe kjo: Pronari e dëbon klientin nga moteli i tij në Mitrovicë, kjo është arsyeja

    30 Apr 2022

Një pronar i një moteli në Mitrovicë u bë dje nervoz me një klient...

“Lojërat e Beogradit”/ Prapaskenat pas deklaratës së Daçiqit: Ja si po tentojnë serbët ta mbyllin Kosovën!

“Lojërat e Beogradit”/ Prapaskenat pas deklaratës së Daçiqit: Ja si po tentojnë serbët ta mbyllin Kosovën!

    29 Apr 2022

Roli i qeverive të kaluara shumë pak e avancoi procesin e bisedimeve me Serbinë...

Ndryshojnë masat anti-Covid në vikend

Ndryshojnë masat anti-Covid në vikend

    29 Apr 2022

Sot janë mbledhur Komiteti dhe Grupi Këshillëdhënës për vlerësimin e situatës epidemiologjike në vend....

Ministri Murati jep një njoftim me rëndësi për punëtorët e sektorit privat!

Ministri Murati jep një njoftim me rëndësi për punëtorët e sektorit privat!

    29 Apr 2022

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka konfirmuar sot se shtesat prej 100 euro për...

Ndodh edhe kjo: Dy gjakovarë shisnin 100 euro false për 20-25 euro origjinale

Ndodh edhe kjo: Dy gjakovarë shisnin 100 euro false për 20-25 euro origjinale

    29 Apr 2022

Prokuroria Themelore në Gjakovë, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër dy...

Brenda nates, “fluturon” çmimi i derivateve!

Brenda nates, “fluturon” çmimi i derivateve!

    29 Apr 2022

Rriten çmimet e derivateve brenda natës në Kosovë Që nga mbrëmë është vërejtur përsëri...