Tsmoki-Prishtina , ky eshte rezultati perfundimtar

Prishtina ka pësuar humbje edhe si mysafirë ndaj Tsmoki Minsk me rezultat 89:74 dhe është eliminuar nga Liga e Kampionëve. Prishtina në pjesën e parë ishte kundërshtare e denjë për skuadrën bjelloruse, por në pjesën e dytë pësoi rënie. Berisha, Cole dhe Rugova kishin paraqitje të mirë në pjesën e parë. Në pjesën e dytë… Continue reading Tsmoki-Prishtina , ky eshte rezultati perfundimtar

Published
Categorized as Home

Astrit Haraqija godet Isa Mustafen

Ish-ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Astrit Haraqija, e ka sulmuar ashpër përsëri kryetarin e LDK’së, Isa Mustafa. Haraqija ka thënë se Mustafa sot nuk mundi ta mbushte as sallën “1 Tetori” në hapjen e fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. “O ik ik se na… Continue reading Astrit Haraqija godet Isa Mustafen

Published
Categorized as Home

Donald Lu: Shqiptarë faleminderit që e doni Amerikën por ju nuk e doni vendin tuaj!

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu, ka falënderuar shqiptarët për vlerësimin e Amerikës. Por, ai në shkrimin e tij, ka thënë se shqiptarët nuk po tregojnë se e duan vendin e tyre, përcjell Bota sot.Ju drejtohem juve, për t’ju falenderuar për pjesëmarrjen masive në lotarinë amerikane. Kjo tregoi vlerësimin e lartë që keni ju për… Continue reading Donald Lu: Shqiptarë faleminderit që e doni Amerikën por ju nuk e doni vendin tuaj!

Published
Categorized as Home

Casie Batchelor cmend Spanjen

Personaliteti televiziv, Casey Batchelor zbuloi edhe njëherë trupin e saj të mrekullueshëm.   Ajo shkëlqeu në bikine të kuqe teksa po relaksohej në një pishinë në Spanjë. 32 vjeçarja britanike së fundi kishte thënë për The Sun që ka dëgjuar shumë njerëz të thonë se gjinjtë e saj janë të rrejshëm, porse ajo pohon që… Continue reading Casie Batchelor cmend Spanjen

Published
Categorized as Home

Prishtina e madhe po vjen

Mirel Josa është kryetrajneri i ri i FC Prishtinës, ku debutimin do ta shenoj të shtunen përballë Gjilanit. Mirëpo 54 vjeçari që do drejtoj për herë të parë një klub kosovar, preferon të luaj me formacion 4-4-2.   Kurse skuadra e Prishtinës ndër vite luan me formacionin 4-3-3, ku edhe këtë edicion ka sjellur shumë futbollist… Continue reading Prishtina e madhe po vjen

Published
Categorized as Home

Rama takohet me nje burrshtetas te madh

Gjatë qëndrimit në New York, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, kryeministri  i Shqipërisë, Edi Rama ka zhvilluar një takim me presidentin turk Reccep Tayip Erdogan. Lajmin për e bëjnë të ditur mediat turke, të cilat theksojnë se Rama dhe Erdogan kanë zhvilluar bisedime dypalëshe për rreth 30 minuta.… Continue reading Rama takohet me nje burrshtetas te madh

Published
Categorized as Home

Delawie premton mbeshtetje per Kosovaret

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka pritur në një takim njoftues, ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Delawie, uroi ministrin Reçica për detyrën dhe e siguroi se mbështetja e SHBA-ve nuk do të mungojë në të gjitha projektet që ngritin kualitetin dhe përmirësojnë mirëqenien e qytetarëve të… Continue reading Delawie premton mbeshtetje per Kosovaret

Published
Categorized as Home

FFK nuk fal, denon lojtaret e Prishtines dhe Ferronikelit.

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur  me datë 20.09.2017  – ditë e  mërkurë ora 14,00, shqyrtoi procedurat e inicuara disiplinore nga ana e Komisioneve të Garave pas përfundimit të ndeshjeve të zhvilluara në javën e fundit datë  15-16.09.2017 dhe për të njëjtat duke iu referuar raporteve të zyrtarëve konform Dispozitave të Rregullores… Continue reading FFK nuk fal, denon lojtaret e Prishtines dhe Ferronikelit.

Published
Categorized as Home