fbpx
Konjufca vizitën e parë si kryeparlamentar e bën të hënën në këtë shtet

Konjufca vizitën e parë si kryeparlamentar e bën të hënën në këtë shtet

  04 Jun 2021

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, të hënën, më 7 qershor, do të realizojë vizitë zyrtare në Shqipëri.

Gjatë qëndrimin në Tiranë, kryekuvendari Konjufca do të takojë krerët më të lartë institucionalë të Shqipërisë.

Ai do të takohet me presidentin Ilir Meta, kryekuvendarin Gramoz Ruçi dhe kryeministrin Edi Rama.

Njëherësh kjo është vizita e parë zyrtare jashtë vendit e Konjufcës, në cilësi të kryetarit të Kuvendit.