fbpx

Zyrtari i Vetëvendosjes godet LDK-në: Jeni humbësa

  21 Nov 2017

Zyrtari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Ylli Hoxha i ka quajtur “shahista hilegji” kundërshtarët e tij politik në Prishtinë, Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Sipas tij, Shpend Ahmeti ka fituar me meritë dhe është kryetar i ri i Prishtinës.

Statusi i plotë:

 

Njëherë na thanë “Shihemi në finale”, tash po kërkojnë me shku në vazhdime, e nëse as aty nuk iu del hesapi atëherë dojn me penallti!

Jane bo si ata shahistat hilegji qe edhe pse e dijne qe e kane mat ne dy poteza kerkojne me vazhdu lojen me shprese qe e nxerrin pat! E kur humbin e rrotullojne tabelen!

Shpendi ka fitu, Myta ka fitu, PLDK kane humbe edhe ne Prishtine edhe ne Prizren!