fbpx

Zyrtare: LDK përkrah Vetëvendosjen edhe në këtë komunë

  11 Nov 2017

Kryesia e LDK-së në Kaçanik në zgjedhjet për balotazh që do të mbahen në këtë komunë do të përkrahë Lëvizjes Vetëvendosje, përkatësisht kandidatin Basri Kodra, shkruan Gazeta Blic.

Këtë e ka konfirmuar kryetari i degës së LDK-së, Selim Reka i cili tha se në takimin e mbajtur me kryetarët e nëndegëve u vendos që Kodra të përkrahet pa kushte.

Për të parin e komunës së Kaçanikut në balotazh garojnë PDK me kandidatin Besim Ilazi dhe Vetëvendosje me kandidatin Basri Kodra./GazetaBlic

Ky është njoftimi i plotë:

Kryesia e LDK-së ka mbajtur takimimin e radhës me kryetarët e nëndegëve të cilët paraqitën disponimin e elektoratit për ndryshim. Kryesia dhe strukturat e LDK janë në përkrahje të disponimit të elektoratit të tyre që në balotazh të përkrahë kandidatin opozitar pa kushte Basri Kodra
Kryetari i LDK-së
Selim Reka