fbpx

Zyrtare: Arrihet marrëveshja e koalicionit PDK-AKR

  11 Nov 2017

Është arritur marrëveshja e koalicionit PDK-AKR për balotazhin i cili do të mbahet javën që vjen.

Mësohet se ky koalicion është nënshkruar mes degëve të PDK-së dhe AKR-së në Malishevë.

AKR-ja është pajtuar që ta mbështes kandidatin e PDK-së për Malishevë, Mursel Gashin me 19 nëntor.

Poashtu pas çdo momenti pritet edhe zyrtarizimi i koalicionit tjetër PDK-LDK në këtë komunë.

pdk-akr