fbpx

ZYRTARE: Arrihet koalicioni qeverisës LDK-AAK

  19 Dec 2017

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, kanë arritur sonte marrëveshje koalicioni për të qeverisur bashkë për 4 vite në Komunën e Vushtrrisë, raporton Gazeta NewBorn.

Takimi është bërë i ditur edhe nga vetë kryetarët e degëve të këtyre partive në këtë qytet.
Kujtojmë se LDK-ja me 19 nëntor e mori Vushtrrinë nën udhëheqje pas 12 vjet qeverisje nga PDK.