Zhvillime të jashtëzakonshme në Kuvendin e Shqipërisë, ndërhyn edhe garda!

Gramoz Ruci, duke folur gjate punimeve te seances parlamentare ne te cilen ai eshte votuar si Kryetari i Kuvendit te Shqiperise./r/n/r/nGramoz Ruci, speaks during a parliamentary sessions in which he is elected the new Speaker of the Albanian Parliament.

Teksa kryeministri shqiptar, Edi Rama po i përgjigjej kreut të PD-së, Lulzim Basha në lidhje me akuzat që ai bëri gjatë fjalës së tij, Basha u ngrit për të marrë fjalën.

Si pasojë, Rama i drejtohet duke i thënë si me ton urdhërues: “Ulu aty ti! Pse çohesh, mos u ço, nuk kam mbaruar unë”.

Basha afrohet te foltorja, ndërkohë që garda rrethon Ramën derisa ky i fundit i thotë gardës “Ikni çuna, uluni çuna”, shkruan gazeta Shekulli.

Më poshtë në videon e Politiko.al, shiheni këtë moment kur Rama nuk pranon t’i lëshojë foltoren Bashës dhe ndërhyn garda.

Nga Kuvendi – Rama nuk pranon t'i lëshojë foltoren Bashës, ndërhyn garda…

Posted by Politiko.al on Friday, October 13, 2017