fbpx

Zbulohen detaje: Në këtë qytet po blehet vota me para

  22 Oct 2017

Zbulohen detaje: Në këtë qytet po blehet vota me para

Kryetari i Komisionit Komunal të Zgjedhjeve në Han të Elezit, Enver Suma në një prononcim për Gazeta Blic tha nuk ka asnjë informacion lidhur me personat që kanë tentuar të shpërndajnë para në këmbim të votës për kandidatin Rufki Suma.

Në anën tjetër kandidati i pavarur për kryetar të Komunës, Rufki Suma ka bërë të ditur se dikush në emër të tij po bën këto shkelje dhe ai këtë rast e ka lajmëruar në Policinë e Kosovës.