fbpx

Vrasësi me pagesë qëllon me tre plumba në kokë profesorin në qendër të qytetit, largohet sikur të mos kishte ndodhur asgjë e keqe (Video, +18)

  23 Nov 2017

Vrasësi me pagesë qëllon me tre plumba në kokë profesorin në qendër të qytetit, largohet sikur të mos kishte ndodhur asgjë e keqe (Video, +18)

Një arsimtar i matematikës është qëlluar me revole në kokë nga një vrasës me pagesë, i cili nuk hezitoi të shtie mbi të në prezencë të qindra kalimtarëve dhe të largohet nga vendi i ngjarjes sikur të mos kishte ndodhur asgjë e keqe.

Eduardo Reyna po ecte nëpër qytet kur prapa shpinës së tij u shfaq një vrasës me pagesë i cili e qëlloi me revole, kurse dy femrat që ishin me të u rrëzuan në tokë kur dëgjuan të shtënat.

Pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë shfaqin momentin kur dëgjohen tri të shtëna nga revolja e vrasësit, derisa viktima 27-vjeçe mbetet i vdekur në vend.

Ngjarja e tmerrshme raportohet të ketë ndodhur në Vista Hermosa në qytetin Cuernavaca në pjesën qendrore të Meksikës.

Reina ishte arsimtar i matematikës në një shkollë të mesme, ndërsa nuk dihen motivet e kësaj vrasje makabre.