fbpx

Vjen ultimatumi nga Milaim Zeka për rrëzim të Qeverisë Haradinaj

  08 Dec 2017

Deputeti i Nisma-s për Kosovën, Milaim Zeka gjatë fjalimit të tij në Seancën për shqyrtimin e programit të qeverisë ka kritikuar LDK për thirrjen e një Seance të tillë, raporton Gazeta Blic.

Zeka ka thënë se LDK janë në siklet sipas tij janë duke dashtë më çdo kusht me rrëzu Qeverinë Haradinaj.

Ai më tej ka thënë se duhet me lënë këtë Qeveri më punu deri në pranverë dhe nëse nuk punon do ta rrëzojmë bashkë
.
“E kuptoj që LDK janë në siklet sepse merret me borën e parvjetme, krejt bota ka qef me ec përpara e këta me ngec. Mbas 100 ditëve ju bien mend me thirre seancë për shqyrtim të programit.

Lene këtë Qeveri të punoj deri në pranverë pas kësaj që nuk punon e rrëzojmë bashkë”, ka deklaruar Zeka, raporton Gazeta Blic.