fbpx

VIDEO/FOTO E pabesueshme… Zoti tregon ekzistencën e tij.

  01 Nov 2017

Një foshnje e “mrekullisë dërguar nga zoti” ka sjellë shpresë tek njerëzit në skajet më jugore të Rusisë, sidomos tek muslimanët, të cilët janë gjithnjë e më të dëshpëruar përballë dhunës islamike.

Mijëra pelegrinë ndejtën në rradhë për të parë foshnjen 9-muajshe, Ali Yakubov, në trupin e të cilit shkruhen disa vargje të Kuranit, thuhet se ato shfaqen dhe zbehen shpesh.

Ato kanë ngjyrën rozë dhe shkruajnë, “Të jeni mirënjohës ndaj Allahut”, dhe shfaqen në këmbën e djathtë të foshnjës me një shkrim në gjuhën e pastër arabe. Gazetarë nga mbarë bota e vërtetuan edhe vet këtë mrekulli, por pjesërisht, pasi disa shkronja u zbehën duke mbetur vetëm një pjesë e vogël e shkrimit.

“Fakti që kjo mrekulli ndodhi këtu është një sinjal për ne që të marrim drejtimin dhe të ndihmojmë vëllezërit dhe motrat tona të gjejnë paqe”, tha Sagid Murtazaliyev, kreu i rajonit të Kizlyar rreth 100 kilometra në veri të Makhakkalës, kryeqyteti i Dagestanit në Kaspik Sea.
Për më tepër ndiqni videon e mëposhtme për tu njohur me këtë fëmijë 9 muajsh, që thuhet se është dërguar nga zoti.