fbpx

VIDEO/ Ramush Haradinaj premton flamurin e Dardanisë, amanetin e Ibrahim Rugovës

  15 Nov 2017

FM IMAGES > FOTO&VIDEO > VIDEO/ Ramush Haradinaj premton flamurin e Dardanisë, amanetin e Ibrahim Rugovës

VIDEO/ Ramush Haradinaj premton flamurin e Dardanisë, amanetin e Ibrahim Rugovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka premtuar në vendlindjen e Ibrahim Rugovës flamurin e Dardanisë për Kosovën.

Në fjalimin e fushatës përmbyllëse elektorale në Istog, Haradinaj ka treguar tri gjëra që ia kishte thënë më parë ish presidenti historik.

“Ia pata kërku tri sene, kompleksin memorial në Prekaz, paret për familjet e dëshmorëve dhe paret për varrezat e dëshmorëve. Për trijat m’ka thanë, është nderi jonë, duhet me i ba” ka thënë Haradinaj.

“Po mdoket edhe simbolin, flamurin e Dardanisë unë po du me e kry, jo ata që janë kanë para meje” ka thënë Haradinaj.