fbpx

Vdes bashkëshorti i këngëtares së njohur (FOTO)

  11 Dec 2017

Nehat Hoxha, bashkëshorti i Nazmije Hoxhës sot ka ndërruar jetë.

Nehati ishte ekonomist, si dhe përkthyes e redaktor i shumë librave.

Ai po ashtu ishte tekstshkrues, ishte edhe anëtarë i Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës. E gjithashtu ishte edhe laureat i shumë çmimeve.

Nehati bashkëshorti i Nazmijes, ka shkruar veprën “Vdekja e poetit” në vitin 1990.

Njoftimin për ndarjen nga jeta e ka bërë vëllai i tij kitaristi ynë i njohur Shefqet Hoxha, i cili në njoftimin e tij shkruan: ““Lamtumirë Vëlla… Shihemi në një jetë më t’mirë…!”.