fbpx

U dënua për përdhunimin e shqiptares, por ja çfarë i ka ndodhur sot Robinhos

  25 Dec 2017

Robinjo u dënua muajin e kaluar nga gjykata e Milanos për përdhunimin e vajzës me orgjinë shqiptare së bashku me pesë persona të tjerë në kohën kur luante me Milanin.

Çështja është apeluar nga avokati i brazilianit, ndërsa ai vetë nuk është burgosur pasi ndodhet në Brazil. Ky shtet nuk e lejon ekstradimin e shtetasve të tij dhe ndalimi i Robinjos mund të bëhet vetëm nëse ai largohet prej vendit.

Por pavarësisht dënimit që ka marrë, Robinjo vazhdon të luajë futboll me ekipin e Atletiko Mineiros. Kontrata e tij me klubin mbaron në fund të këtij muaji dhe menaxheri i lojtarit ka bërë të ditur që Robinjo do të vazhdojë të luajë futboll dhe është në kërkim të një ekipi të ri.