fbpx

Tyson Fury vë bast 5 mijë funta se ky boksier do ta mposht Joshuan (Foto)

  16 Nov 2017

Ish-Kampioni në pesha të rënda, Tyson Fury është i gatshëm të vë bast me secilin, që Joshua do të humb meçin e radhës.

Anthony Joshua dhe Joseph Parker janë në negociata për një ndeshje gjatë vitit 2018 për të siguruar titujt e peshave të rënda, WBO, IBF, WBA dhe IBO.

Por Fury mendon se kampioni aktual do të rrëzohet në tokë nga Parker, shkruan indeksonline.

Ai madje është i gatshëm të vë bast me secilin që Joshua do të rrëzohet gjatë asaj ndeshje.

“Nëse Anthony Joshua lufton kundër Joseph Parker unë vë bast me këdo në botë në botë 5000 funta se Parker do të fitoj me KO”, ka shkruar Fury në Twitter.

 ‘

If Anthony Joshua fights Joseph Parker I will bet anybody in the world £5000 cash the parker will ko him?

— TYSON2FASTFURY (@Tyson_Fury) 15 November 2017