fbpx

Turperohet Vetvendosja ne Mitrovice!

  14 Oct 2017

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur tubim me qytetarët e Mitrovicës në palestrën e sporteve “Minatori”.

Në këtë tubim kanë qenë të pranishëm kandidati i VV-së për kryetar të Mitrovicës, Fehmi Ferati, lideri i VV-së Visar Ymeri, ish lideri i VV-së Albin Kurti dhe drejtues të tjerë të VV-së, shkruan Veriu.info.

Mirëpo, ajo që çuditi nga ky tubim ishte prania e vogël e mitrovicasve në sallë, ku si pasojë e mos masivitetit të tubimit, anësoret e palestrës VV i ka mbuluar me perde.

Ndryshe, në këtë tubim janë prezantuar edhe kandidatët për asamble komunale nga ky subjekt politik.