fbpx
Trajneri i Barcelonës: Ja kush është fajtori për humbjen e sotme!

Trajneri i Barcelonës: Ja kush është fajtori për humbjen e sotme!

  08 May 2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde beson se ai është fajtori kryesor për debaklin e pësuar sot në ‘Anfield’ nga Barcelona.Skuadra e Liverpoolit ka bërë çmendurinë në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, pasi ka përmbysur Barçën në ‘Anfield’.Liverpool ka mposhtur Barcelonën me rezultatin e thellë 4-0, për të përmbysur fitoren e Barcelonës 3-0 në ‘Camp Nou’, përcjell GazetaBlic.

Trajneri i Barcelonës tha se tani ekipin e presin disa ditë të vështira, por ata duhet të qetësohen dhe të mendojnë për sfidat e ardshme.“Nuk e di se si do të ndikojë tek unë, trajneri duhet të marrë përgjegjësinë, unë jam fajtori më i madh për këtë”, tha fillimisht ai.Është shumë e dhimbshme për ne, sidomos për tifozët tanë, është viti i dytë radhazi që po ndodhë e njëjta gjë.”

“Kur zhvilloni ndeshje si kjo do të pasojnë më pas edhe disa ditë të tmerrshme në vijim. Ne duhet të qetësohemi”, përfundoi ai.