fbpx

Tragjedi,shqiptari masakron me çekiç te dashuren

  28 Oct 2017

Tragjedi në Itali, shqiptari masakron me çekiç të dashurën

Një ngjarje e rëndë ka tronditur një natë më parë zonën e Montecassiano, në sheshin përballë disko ‘Liolà’.

Një burrë 55 vjeçar shqiptar, i identifikuar si Besnik Habiraj, për arsye që ende janë në shqyrtim nga policia, së pari kishte ndjekur me veturën e tij të dashurën dhe më pas e ka masakruar atë në park.

Thuhet se e gruaja po me origjinë shqiptare, është në gjendje të rëndë në spitalin e Maceratës, pasi Habiraj e kishte goditur në fytyrë dhe në kokë me një çekiç.
Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka arrestuar 55-vjeçarin shqiptar.