fbpx

Tragjedi në futboll, ndërron jetë ky futbollist gjatë ndeshjes

  15 Oct 2017

Një tragjedi e madhe ka prekur futbollin.

Choirul Huda, portier  i skuadrës nga Indonezia, Lamongan, ka gjetur vdekjen pas një përplasje me bashkëlojtarine e tij.

Huda gjatë një ndeshje të vlefshme në Superligën e Indonezisë ndaj Persels, u përplas me lojtarin e tij pas të cilës përplasje kishte vetëdijen dhe pas ndihmës mjekësore vazhdoi ndeshjen për ta ndihmuar skuadrën e tij në fitoren 2:0.

Ai gjeti vdekjen pak orë pas ndeshjes në një spital të afërt, dhe në njoftimin e lëshuar nga spitali thuhej se vdekja ka ardhur si pasojë e lëndimeve në kokë dhe qafë gjatë ndeshjes.

https://www.youtube.com/watch?v=OKOnc2K_u78#action=share