fbpx

Sulmohet TV i spikereve me gjoks jashtë: Çfarë ndodhi natën në Zjarr TV?

  04 Dec 2017

Zyrat e “Zjarr TV” janë sulmuar dhe vandalizuar nga persona ende të paidentifikuar.

Ngjarja ka ndodhur gjatë natës që lamë pas, ndërsa policia ka shkuar në vendngjarje për të zbardhur shkaqet e këtij sulmi si dhe për të identifikuar autorët.

Nga pamjet e publikuara nga vetë televizioni mund të shohim qartë se është dëmtuar pjesa e jashtme e derës, por që nuk dihen detaje të tjera nëse është vjedhur ndonjë pajisje e rëndësishme apo dëme që mund të jenë shkaktuar si pasojë e këtij vandalizimi.

“Zjarr TV” është televizioni që disa kohë më parë bëri bujë falë mënyrës së prezantimit të lajmeve nga spikeret që pranonin të bëheshin pjesë e tij, ‘duke ekspozuar në mënyrën masive gjoksin.

Fama e televizionit për shkak të mënyrës së veçantë të prezantimit, mbërriti deri në Amerikë.