fbpx

Suarez largohet nga Barcelona, ja klubi në të cilin do të shkoj

  07 Nov 2017

Klubi katalunas Barcelona me shumë mundësi do të mbes pa super lojtarin Luis Suarez.

Uruguaiani po mendon të largohet nga Barcelona, me të cilën ka një kontratë deri në vitin 2021.

Sipas shtypit spanjoll, ky sulmues duket se ka marrë një ofertë nga klubi italian Milan.

Kuqezinjtë janë të onteresuar për një një super sulmues për sezonin e ardhshëm, por për të arritur te Suarez ka shumë pengesa, duke filluar nga rroga e tij që është rreth 16 milionë euro në sezon dhe deri te kosto e kartonit, që mund të jetë mbi 70 milionë euro.

Vlen të përmendet fakti se milanezët nuk e kanë të sigurt pjesëmarrjen në edicionin e ardhshëm të Champions League.