fbpx
Si të digjni 2.800 kalori në javë, duke bërë një ndryshim të thjeshtë

Si të digjni 2.800 kalori në javë, duke bërë një ndryshim të thjeshtë

  09 May 2019

Doni të humbni peshë? Ja ç’mund të bëni për të djegur kalori më shpejt.
Me verën afër, humbja e peshës do të jetë në mendjet e shumicës së njerëzve, transmeton lajmi.net.

Nëse doni të digjni mijëra kalori në një javë, të gjithë ju duhet të bëni është një ndryshim i thjeshtë.

Sipas hulumtimit nga Ciklet Merlin, ju mund të digjnideri në 2,800 kalori në javë duke shkëmbyer makinën tuaj për biçikletë, kudo që shkoni.

Por jo vetëm vija e gjoksit tuaj që do të përfitojë, por pas vetëm dy javë çiklizmi, ju mund të rrisni kapacitetin tuaj të mushkërive deri në 15%.

Studimi gjeti gjithashtu se pas tre muajve çiklizëm, ju do të flini më mirë dhe nuk do të zgjoheni më i lodhur.