fbpx

Shqiptari më i kërkuar nga policia britanike i çmend vajzat (Foto)

  10 Nov 2017

Një azilkërkues shqiptar i cili ka ikur nga një qendër emigrimi është një nga më të kërkuar e policisë së Britanisë.Policia skoceze ka publikuar një foto të Guxim Imerit në Facebook si pjesë e një thirrje për ta gjetur atë, por imazhi i të kërkuarit mori dhjetëra komente.

5-vjeçari, i përshkruar nga policia skoceze si rreth 1.75 cm i gjatë me ‘një fytyrë vezake dhe karakteristika të mprehta’, u lavdërua nga tifozët femra, raporton “Daily Mail”, transmeton Periskopi.Ai nuk dihet ka familje të cilit i jeton në Britani, por mund të ketë disa lidhje në zonën e Mançesterit dhe si i tillë mund të jetë duke u përpjekur të kthehet atje.Laura Campbell shkroi nën thirrjen e Facebook: “Ai është një njeri me pamje mahnitëse”.Claire Malone komentoi: “Lynn Mcintosh shiko nëse e sheh atë në udhëtimet e tua mbaje atë për mua, ai mund të vijë të qëndrojë me mua”./