fbpx

Shpërthejnë shakatë mes Pacollit dhe Daçiqit në Këshillin Atlantik (Foto)

  29 Nov 2017

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka marrë pjesë në konferencën e Këshillit Atlantik në Uashington.

Në këtë konferencë krah tij ka qenë ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq.

E qëndrimi afër njëri-tjetrit ka bërë që ata të shkëmbejnë edhe shaka. Këtë e thotë përmes rrjeteve sociale këshilltari amerikan për politikë të jashtme, Damon Wilson.

“Shpërthejnë shakat mes Ivica Daçiq dhe Behgjet Pacollit, në shpinë të kompanive ajrore amerikane. Epo nëse sfidat e udhëtimin për në Amerikë i afrojnë ata, kjo është e mirë. Mirësevini së bashku”, ka shkruar ai.