fbpx

Shpend Ahmeti VS Arban Abrashi, ja kush e fiton Prishtinën sipas ‘Exit Pollit’

  19 Nov 2017

Sikurse në shumicën e komunave të vendit, edhe në Prishtinë është mbajtur sot balotazhi.

Në garë për Prishtinën ishin Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendsoje dhe Arban Abrashi nga Lidhja Demokratike e Kosovës, raporton Gazeta NewBorn.

E pas mbylljes së vendvotimeve në gjitha qëndrat e votimit ka dalur Exit Polli i cili ka sjellur rezultatet e para për fituesit në 11 komuna të vendit përfshirë edhe Prishtinën.

Sipas Exit Pollit të Klan Kosovës, Prishtinën e fiton Shpend Ahmeti.