fbpx

Shpend Ahmeti: Unë nuk jam Isa Mustafa

  27 Oct 2017

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti në rtv Dukagjini ka thënë se nuk do të lejojnë kthim prapa të kryeqytetit, në kohën e qeverisjes së LDK-së, përcjell Gazeta Blic.

I pyetur nga gazetari se po përmend shumë që mund të përsëritet ajo çfarë ndodhi në kohë kur Isa Mustafa garoj për të parin e Prishtinës, dhe se të gjitha partitë u bënë bashkë për ta rrëzuar atë.

E para unë nuk jam Isa Mustafa ka thënë ai.

“Ka njerëz të ri në moshë, por mendësinë politike e kanë të vjetruar. Sa i përket rezultatit tonë nuk ka hapësirë as për t’u gëzuar, as për t’u dëshpëruar, por nuk lejojmë kthimin e Prishtinës në 2013-ën”, ka thënë ai.

Ai ka shtuar se shumica e asamblistëve të LDK-së që kanë fituar vende në zgjedhjet e fundit janë të njëjtit që kanë qenë edhe më parë.