fbpx

Shpend Ahmeti thumbon LDK-në

  30 Oct 2017

Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka publikuar në profilin e tij në Facebook, disa nga emrat më të votuar të Lidhjes Demokratike të Kosovës për Asamble të Prishtinës dhe disa nga më të votuarit e Vetëvendosjes gjithashtu.

Sipas Ahmetit, më të votuarit e LDK-së janë emra të ish-drejtorëve që kanë krijuar nepotizëm e klientelizëm në komunë, kurse më të votuarit e VV-së janë ish-drejtor që sollën reforma e transformime të mëdha për të mirë, njofton Klan Kosova.

Ahmeti shkruan se gara në mes të LDK-së e VV-së është garë mes të kaluarës dhe të ardhmes.

Statusi i plotë i Ahmetit në Facebook:

Ne LDK ndër kandidatet me te votuar per Asamble

Halim Halimi (ish drejtor i arsimit e administrates)
2. Agim Gashi (ish drejtor i arsimit dhe sherbimeve publike
3. Shefki Gashi (ish nenkryetar i komunes)
4. Sami Salihu (djali i Feim Salihut, drejtorit te Pastrimit që na saboton përdite me bërllog)
Në LVV ndër kandidatët më të votuar për Asamble
1. Arben Vitia – drejtori që bëri revolucion në shëndetësi
2. Nora Kelmendi – drejtoresha që pastroi katastrin nga krimi
3. Genc Bashota – drejtori që shtyri reformen në Trafik Urban e përgatiti projektet madhore për parkingjet

Opcionet janë të qarta, kthimi në kaos, nepotizëm e klientelizëm, apo ecja përpara me zhvillim, e shembuj për krejt regjionin. Kesaj radhe me fuqi në Kuvendin Komunal.

E kaluara vs. E Ardhmja