fbpx

Shpend Ahmeti në Prishtinë e Mytaher Haskuka në Prizren, kjo është porosia e Visar Ymerit për Mustafën e PDK-në

  26 Nov 2017

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se ata që tentuan të manipulojnë u përmbysen vet.

“Klani Pronto e ai i Isa Mustafës pësuan debakël”, ka thënë Ymeri.

“U bënë bashkë në zgjedhje kundër VETËVENDOSJE!-s. Mbetën bashkë edhe pas zgjedhjeve.

Tentuan të manipulojnë, të mashtrojnë, të shpifin. Përdorën analistë e media, PZAP-in e KQZ-në”.

“Deshën ta përmbysin vullnetin popullor e qytetarë”, ka shtuar ai.

“Por u përmbysën vet.

U poshtëruan. Dhe nuk do të ngriten kurrë.

Tash e tutje vetëm në panik do të mbesin.

Ju ka ardhur fundi.

Urime Prishtinë!

Urime Prizren!

Urime Shpend!

Urime Mytaher!”, ka shtuar ai.