fbpx

Real Madridi nënshkruan kontratë të re me ‘Fly Emirates’, për një shumë rekorde të përfitimeve

  22 Sep 2017

Klubi Madrilen shumë shpejt do të nënshkruajë kontratën e re me kompaninë e fluturimeve ‘Fly Emirates’ deri në vitin 2022.

Kjo kontratë e re do ti sjell Real Madridit plot 70 milionë euro përfitme në vit nga reklamimi i kompanisë ‘Fly Emirates’ në fanellat e tyre dhe do të bëhej skuadra që përfiton më së shumti nga reklamimi i sponzorit mbi fanella, duke tejkaluar kështu skuadrën e Man UTD dhe atë të Barcelonës.

Gjithashtu sipas Palco23, drejtuesit e Real Madridit janë duke shikuar që shumë shpejtë të nënshkruajnë një kontratë afatgjate me kompaninë e njohur Adidas.