fbpx
Reagon Gani Geci ndaj Bekim Jasharit (FOTO)

Reagon Gani Geci ndaj Bekim Jasharit (FOTO)

  12 Oct 2017

Gani Geci ka reaguar lidhur me vizitën për fushatë elektorale të djalit të heroit kombtar Hamëz Jashari, Bekim Jashari.

Fillimisht Geci e ka përgëzuar Jasharin për gadishmërinë e tij që t’i hyjë garës për të parin e Skënderajit, më pastaj ka marrë shembuj të kaudrove të fuqishme që kanë dalur nga Drenica që një prej tyre padyshim se është Valon Murtezaj.

Ai i ka sygjeruar Jasharit se nëse dëshiron të shohë Drenicën duke ecë përpara atëherë le të formon një ekip qeverisëse me të diplomuar shembullor.

Geci ka thënë që sa për votë nuk ka nevojë të vijë e të bëjë fushatë Bekim Jashari sepse ai është vet vota e Drenicës.

Ky është postimi i tij:

Sa për sqarim kjo foto është bër ne shkollen Fillore Hailt Geci ne fshatin Llaushë komuna e Skenderait me daten 01. 10 2017 .

Bekim Jashari është kandidat i pamvarur qe garon për Komunen e Skenderait une kam qen bashkluftetar me komandantin Adem Jashari deri sa ate e kan vra forcat Serrbe deri diten e fundit tejetes se tij .

Sa kohë qe familja jashari  është e pamvarur di ta ndihmoj Atë dit ne shkollen e fsahtit tonë e kam përgezua per guximin qe ka dal si kandidat i pamvarur Bekim Jasharii dhe kam pergezua për fillimin e ndryshimit

I kam thanë Bekimit nese don qe Drenica me hecë përpara merri ni ekip djem e vajza te reja qe kan mabarua universitetin me 10 – ta dhe qe njohin ka 2 a 3 gjuhë të huaja dhe Drenica do të hecë përpara

E kam marr shembull Valon Murtezain si kauder te Drenicës që bota demokratike e nderon me tituj ndersa ne e injorojm dhe se votojm kam marr shembull edhe Gurakuq Dajakun profesorim me titull Habell ne Gjermani

Merre ni ekip te e ri studenta te shkelqyer nese don me nderua familjen Jashari dhe Drenicën .

Sa i perket votes kam than

Sa per vota ske pas nevoj me ardh ne Llaushë se ju jeni vet vota e Drenicës.”