fbpx

Ramush Haradinaj jep lajmin e shumë pritur për kosovarët

  17 Oct 2017

Kryeministri Ramush Haradinaj, është shprehur optimist se vitin që vjen Kosova do të anëtarësohet në NATO dhe OKB, shkruan Gazeta Blic.

“Unë e pranoj se gjendjen në Qeveri nuk e kam gjetur edhe aq të mirë. Unë jam i bindur se shumë shpejt do të aplikojmë për në UNESCO, por për neve më primare është anëtarësimi në NATO dhe OKB”, ka thënë Haradinaj në RTV21.

Kryeministri Haradinaj tërthorazi fajëson ish ministrin e Jashtëm, Enver Hoxhaj, për të cilin tha se nuk ka punuar edhe aq shumë në këtë drejtim.