fbpx
Publikohet sondazhi i fundit me mbi 17 mijë votues, ja ku rënditet Albin Kurti i Vetëvendosjes

Publikohet sondazhi i fundit me mbi 17 mijë votues, ja ku rënditet Albin Kurti i Vetëvendosjes

  15 Sep 2019

Një sondazh i realizuar së fundmi ka nxjerrë kreun e PDK-së, Kadri Veselin, njëherit edhe kandidatin e kësaj partie për kryeministër të Kosovës, si kandidatin më të votuar.

Në sondazh kanë marr pjesë mbi 17,419 mijë votues, ku prej tyre 33% apo 5,744 persona kanë votuar Kadri Veselin, i dyti është rënditur Albin Kurti i Vetëvendosjes me 25%, apo 4,280 vota, pastaj Vjosa Osmani e LDK-së me 24% apo 4,210 vota, i pasuar nga Ramush Haradinaj i AAK-së me 17% apo 3,022 vota dhe Fatmir Limaj i Nismës ka marr 1%, apo 163 vota, shkruan Gazeta NewBorn.