fbpx

PDK dhe LDK arrijnë marrëveshje koalicioni për balotazh, vlen për këto 12 komuna?!

  23 Oct 2017

Partia Demoktatik e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, janë afër një marrëveshje politike për balotazhin i cili me shumë gjasë pritet të zhvillohet 12 nëntor, shkruan Gazeta NewBorn.

Burime anonime nga këto parti tregojnë për Gazetën NewBorn, se kjo marrëveshje është arritur për ta ndihmuar njëra-tjetrën në komunat ku ballafaqohen me AAK-në dhe Vetëvendosjen.

Kësisoji PDK-ja, LDK-në do ta përkrah në Podujevë, Istog, Gjilan, Suharekë, Prishtinë e Kamenicë, raporton Gazeta NewBorn.

LDK-ja, PDK-në do ta përkrah në: Prizren, Mitrovicë, Rahovec, Klinë, Shtime, Kaçanik/